Vybavení

Ověřte si, že naše pracovní nástroje jsou tím nejlepším, co je k dispozici

Foto vybavení

Canon EOS 5D Mark III

Nejlepší digitální reportážní jednooká zrcadlovka od Canonu se snímačem o velikosti políčka kinofilmu schopná pořizovat 22megapixelové snímky rychlostí 6 sn./s a filmy v rozlišení Full-HD.

Vlastnosti

 • 22,3 MPx full frame snímač o velikosti políčka kinofilmu
 • 61bodové automatické zaostřování
 • Kontinuální snímání rychlostí 6 sn./s
 • Citlivost ISO 100 až 25 600, rozšířitelná do ISO 102 400
 • Filmy s rozlišením Full-HD s ručním ovládáním
 • 14bitový procesor DIGIC 5+
 • Utěsnění proti povětrnostním vlivům
 • 8,11cm (3,2") displej s 1 040 000 body
 • Režim HDR

Canon EF 24-70mm f/2,8 L II

Objektiv se standardním zoomem v profesionální kvalitě, který nabízí vynikající kvalitu obrazu a vysokou světelnost f/2,8 v celém rozsahu zoomu. Dokonalý společník k jakémukoliv plnoformátovému fotoaparátu EOS. V současné době asi nejlepší zoom od Canonu...

Canon EF 16-35mm f/2,8 L USM

Širokoúhlý objektiv, voděodolný, zoomový objektiv Canon L řady. Je zkonstruován s důrazem na bezkompromisní kvalitu obrazu v celém poli krasby včetně krajů. Zcela nová konstrukce obsahuje trojici asférických členů, každý jiné konstrukce. Kruhová clona zajišťuje atraktivní vzhled pozadí při fotografování při malém zaclonění. Vnitřní ostření kruhovým USM motorkem a nový AF algoritmus zajišťují rychlé a tiché zaostřování.

Canon EF 50mm f/1,4 USM

Miluji tento objektiv! Vyznačuje se skvělou kvalitou a přenosností. Dva prvky čočky s vysokým indexem lomu a nová Gaussova optika eliminují astigmatismus. Kvalitní a ostré zobrazení je možné získat i při krátkých časech závěrky a odcloněném objektivu. Při svatbách je plně vytížen. :)

Canon EF 70-200mm f/2,8 L USM

Canon EF 70-200mm f/2,8L USM je jeden z nejlepších teleobjektivů se zoomem řady EF srovnatelný s objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností. Obsahuje čtyři prvky z UD skla, které opravují chromatické aberace. Nově navržené skupiny s vícenásobným zoomem pro vnitřní ostření poskytují vysokou kvalitu obrazu v celém rozsahu zoomu.

Ohniskové vzdálenosti v rozmezí 70-200 mm (112-320 mm ekv. 135) jsou vhodné pro celou škálu fotografických motivů, včetně krajinných detailů, portrétů i sport. Díky světelnosti F2,8 lze snadno dosáhnout ostrých snímků i při nižší intenzitě osvětlení, či získat malou hloubku ostrosti, která eliminuje rušivé pozadí. Maximální clonové číslo je f/32. V optické soustavě skládající se z 18 členů v 15 skupinách jsou zahrnuty členy, které zabraňují vzniku optických vad, mezi něž mimo jiné patří i chromatická aberace.

Ultrazvukový motor skýtá tiché a velmi rychlé zaostření. V případě potřeby je možné rychlé ultrasonické AF zaostřování přepnout na MF. Nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 150 cm od roviny záznamového media (film či senzor) vyznačené na těle fotoaparátu. Ačkoli je objektiv stavěn tak, aby odolal mírnému pádu a vlhku, nedoporučuje se jej vystavovat zvýšené zátěži či prudkému dešti. Frontální člen se při zaostřování neotáčí.

Canon EF 100mm f/2,8 Macro USM

Velmi oblíbený makroobjektiv s vynikající kresbou i geometrií obrazu je vhodný nejen pro makro, ale rád jej využívám i pro portrétní fotografii a pro fotografii architektury či krajiny. Má velmi slušnou světelnost a díky velmi rychlému a tichému zaostřování USM jej využiji také pro focení sportu.

Canon Speedlite 580 EX II

Canon Speedlite 580 EX II je profesionální blesk se směrným číslem 58 (ISO 100 ohnisko 105mm), s režimy E-TTL, E-TTL II i TTL, s obousměrně otočnou, zoomující hlavou, doplněnou o výsuvnou odraznou destičku s funkcí rozptylky. Otočný prvek pro volbu např. korekcí má 14 uživatelských funkcí, blesk má vysokorychlostní synchronizaci FP, umožňuje posuv expozice FEB, kompenzaci FE, disponuje funkcí Strobo, synchronizace 1. i K_O_XP

Canon Speedlite 600 EX - RT

Canon Speedlite 600 EX - RT je profesionální blesk vybavený vestavěnou jednotkou pro rádiové spouštění, která poskytuje spolehlivé ovládání blesku umístěného mimo fotoaparát ve vzdálenosti až 30 m, dokonce i přes překážku. K dispozici je 15 frekvenčních kanálů, stačí vybrat kanál s nejlepším příjmem pro místo, na němž fotografujete. Použijte společně až 15 jednotek Speedlite 600EX-RT pro vzrušující fotografování s více blesky, které je dokonalé při fotografování velkých objektů, interiérů nebo portrétů. Záblesková zařízení mohou být zařazena do jedné ze tří skupin (až pěti skupin při použití rádiového spouštění), které mohou být ovládány jednotlivě nebo všechny společně. Synchronizace blesku s vysokými rychlostmi umožňuje blesku pracovat při libovolné rychlosti závěrky, což je bezvadné pro vyrovnávací záblesk za slunných dnů. Nebo proč za účelem dosažení speciálních světelných efektů nezkusit synchronizaci na druhou lamelu či režim stroboskopického blesku? Zásluhou směrného čísla 60 (ISO 100, m) je dostatečně výkonný pro osvětlení velkých oblastí, i když se světlo odráží od stěn a stropů. Čtyři baterie LR6 velikosti AA poskytují tiché nabíjení za pouhou 0,1 sekundy. Namiřte hlavu nahoru nebo do strany, aby se záblesk odrazil od stropu nebo stěn, a zajistěte tak jemnější osvětlení pro fotografování portrétů. Hlava se zoomem umožňuje dosáhnout úhlu pokrytí, který odpovídá použitému objektivu, a tím maximalizovat účinnost záblesku.

Video vybavení

Sony PMW EX1R

EX1R je špičkové ideální řešení pro uživatele v oblasti televizního zpravodajství nebo nezávislé dokumentární a filmové tvorby, kteří vyžadují špičkový obraz v SD nebo HD kvalitě.

HD záznam s „MPEG-2 Long GOP“ kodekem

PMW-EX1R pořizuje záznam v HD rozlišení 1920 × 1080 pomocí "MPEG-2 Long GOP" kodeku, který je v souladu s kompresním standardem MPEG-2 MP @ HL. "MPEG-2 Long GOP" je vyspělý videokodek, který používá celá řada produktů XDCAM HD a HDV a umožňuje uživatelům nahrávat video a zvuk v HD kvalitě ve velmi výkonné a spolehlivé kompresi.

Volitelný datový tok videa

Videokamera má na výběr následující režimy: HQ 35Mbps nebo SP 25Mbps. Výběr závisí na požadavcích na kvalitu a dobu nahrávání.

Velmi dlouhá doba záznamu

Díky použití výše uvedeného kompresního algoritmu, dokáže videokamera PMW-EX1R pořizovat záznamy videa ve vysokém rozlišení v délce přibližně 100min. (HQ 35Mbps) nebo dokonce 140min. (SP 25Mbps) na jednu 32GB SxS kartu. V případě využití dvou SxS karet v kameře se tato doba ještě zdvojnásobí, neboť záznam na plné kartě plynule přejde na prázdnou bez ztráty jediného snímku.

Vysoká kvalita zvuku

Bezprostředně s obrazem souvisí záznam zvuku, který je videokamerou PMW-EX1R nahráván a přehráván nekomprimovaně ve formátu PCM: dva kanály, 16-bit se vzorkováním 48kHz.

Spolupráce se střižnami

Pořízené záznamy z videokamery XDCAM EX, jsou uloženy jako datové soubory formátu "*.MP4", který byl standardizován podle normy ISO a je v současnosti široce používán. Souborové ukládání dat umožňuje, aby byl materiál okamžitě dostupný pro kopírování, přenos, sdílení a archivaci. Všechny tyto operace jsou prováděny bez jakékoliv "digitalizace", kterou dřívější proces zpracování videa vyžadoval. Díky souborovému ukládání dat je možné nahraný záznam zobrazit přímo na počítači - stačí vložit paměťovou kartu SxS do ExpressCard slotu pro PC/ Mac, anebo propojit PC / Mac s kamerou přes USB rozhraní.

Canon EOS 5D Mark III

Ano, někdo se možná bude divit, ale na některá natáčení nebo jeho části se dnes běžně používají zrcadlovky. V tomo případě jde o nejlepší digitální reportážní jednookou zrcadlovku od Canonu se snímačem o velikosti políčka kinofilmu schopná pořizovat 22megapixelové snímky rychlostí 6 sn./s a natáčet filmy v rozlišení Full-HD, a to v rozlišeních a při rychlostech: 1920 x 1080 (30, 25, 24 sn./s), 1280 x 720 (60, 50 sn./s), 640 x 480 (60, 50 sn./s.), samozřejmě s audiozáznamem.

Vlastnosti

 • 22,3 MPx full frame snímač o velikosti políčka kinofilmu
 • 61bodové automatické zaostřování
 • Kontinuální snímání rychlostí 6 sn./s
 • Citlivost ISO 100 až 25 600, rozšířitelná do ISO 102 400
 • Filmy s rozlišením Full-HD s ručním ovládáním
 • 14bitový procesor DIGIC 5+
 • Utěsnění proti povětrnostním vlivům
 • 8,11cm (3,2") displej s 1 040 000 body
 • Režim HDR

Libec RS 250 videostativ

Stativ Libec RS 250 obdržel nejvyšší ocenění od prestižního japonského online magazínu PRONEWS. Dosahuje ideálního vyvážení: vylepšený systém protiváhy umožňuje precizně zastavit kameru (pri váze od 4,5 do 10,5kg) při jakémkoliv sklonu. Bezproblémová protiváha: nový a přepracovaný mechanismus protiváhy přináší velký krok vpřed při práci s kamerou. Díky novému mechanismu sa výrazně odstranil takzvaný "wobbling" efekt (trhnutí v obraze při otáčení), stejně jako "backlash" efekt, který doprovázel zastavení otáčení při nevhodných stativech. Konečně je možné naplno si vychutnat práci s kamerou a věnovat se jen kreativnímu natáčení bez omezení. Bezproblémová je i práce při nízkých teplotách: oproti běžným stativům je možné RS pohodlně používat i při teplotách okolo -40°C. Mimořádná tuhost: úplně nová konstrukce stativových nohou eliminuje "kolísání" a třas způsobený nestabilitou. Kompletně přepracované nohy zabezpečují bezkonkurenční stabilitu pro perfektní výsledky za každých okolností.

Směrový kamerový mikrofon Rode NTG2

Jde o vynikající mikrofon pro profesionální filmové natáčení, pro práci s videem, televizní přenosy a hudební průmysl. Je obvodově shodný se svým předchůdcem NTG1, a liší se jen svou délkou, což je dáno tím, že umožňuje jak fantomové napájení, tak i napájení z tužkové baterie. Výstupní signál je symetrický a mikrofon je charakteristický velkým frekvenčním rozsahem a velkým odstupem signál/ šum. Díky své malé váze je ideální pro použití přímo na kameře nebo namontovaný na pomocné tyči. Bytelná kovová konstrukce zaručuje dlouhou životnost i v externích podmínkách. Mikrofon má polyuretanovou protivětrnou ochranu, pomocí níž není problém záznam v exteriéru.

Kamerové světlo ST-LBPS900

Jde o naprosto nezbytný doplněk kamery k prosvětlení stínů. Světlo CONST ST-LBPS900 má nastavitelné klapky a disponuje i rozptylkou pro zjemnění a rozptýlení světla (pro měkčí stíny) nebo naopak pro soustředění do přímého světelného kužele při záběrech do větší dálky.

Kessler K-Pod + Hercules 2.0 + transport bag

Kessler K-Pod System ™ je revoluční systémový stativ pro kamerové jeřáby. K-Pod ™ je extrémě tuhý, má dvojité vzpěry , nohy s patentovaným systémem Posi-Lock System ™. Stativové nohy je možné libovolně vysouvat, což je obrovská výhoda zvláště při práci v terénu. Tento jeřábový stativ je maximálně robustný, a proto zabraňuje i nejmenšímu chvění jeřábového ramena. Ke stativu je možné připojit sedadlo pro kameramana, kolečka a vodící tyč a používat ho jako profesionální kamerovou jízdu. Maximální nostost je 225 kg! Pan tilt hlava Hercules 2.0 Head je nová a vylepšená verze profesionální robustní hliníkové Pan tilt hlavy Hercules 2.0 Head. Hlavu je možné připevnit přímo ke stativu, nebo k 100mm leveable ball mount. Extrémě hladký chod, nastavitelná páka, profesionální výkon od firmy Kessler.

Kessler CineSlider 90cm + transport bag

Špičkový kamerový slider s pojezdem, je určený pro profesionální videokamery s hmotností až 36kg! Samotné zařízení je přitom lehce přenosné - váží jen 5,4 kg. Slider produkuje velmi jemné pohyby s precizním rozběhem a dojezdem. Ovládací rukojeť má nastavitelný průměr oblouku pro dokonalé ovládání pohybu. Ložiska jsou přesné a hladké, vyrobené z nerezové ocele Delrin.

Kessler CineSlider 100 mm High Hat

Z mého pohledu jde o naprosto nezbytný doplněk Kessler CineSlideru. Umožňuje připojení videohlavy přímo ke slideru.

Kamerový pojezd - camera dolly

Koleje, koleje a zase koleje... a to home made, domácí výroby, pro větší projekty, jako je například natáčení Hollywood filmů :)