Video služby & ceník

Nabídka levných a kvalitních video služeb

Zhotovím jakýkoliv video záznam přesně podle požadavků klienta, převážně v Nové Pace, Jičíně a Vrchlabí a v nejbližším okolí, to jest v Podkrkonoší a v Krkonoších, ve Dvoře Králové, dále také v Praze, v Hradci Králové a nejbližším okolí (kam pravidelně zajíždím), ale nebráním se cestám po celé ČR (po dohodě). V případě, že zákazník nemá zcela konkrétní představu, nabízím zcela zdarma konzultaci předem s využitím všech svých znalostí a zkušeností z natáčecí praxe. Pracuji sám nebo v týmu, rychle, seriózně a nevadí mi natáčení v náročných podmínkách. Používám výhradně prvotřídní technické vybavení a materiály včetně inovativních postupů. Práci kameramana mám rád, je to současně můj koníček a těší mě spokojený zákazník. Objevíte-li u konkurenčních videoslužeb levnější nabídku, zrealizuji Vaši zakázku ještě výhodněji! Svým blízkým můžete udělat radost dárkovou poukázkou (voucherem), kterou jim darujete předplacený typ a balíček natáčení (nebo fotografování). Po vzájemné dohodě Vám v elektronické nebo tištěné podobě voucher zašlu.

Vytvořím pro vás videozáznam:

Nezáleží na tom, zda potřebujete natočit svatbu, maturitní ples, firemní oslavu, veletrh či jen obyčejnou párty se zaměstnanci nebo soukromý večírek. Videoreportáž je mou nejoblíbenější disciplínou. Jsem schopen pokrýt akce od malých až po velmi veliké. Výhodou je "video pohotovost" - nesehnali jste kameramana nebo vám na poslední chvíli odřekl? Nabízím řešení: jsem k dispozici 365 dní / 24 hodin! Samozřejmostí je mobilita. Díky osobnímu automobilu mohu natáčet po celé České republice.

 1. Video ze svatebního obřadu i z celého dne včetně doprovodných akcí (přípravy, zátah, večerní párty atd.)
 2. Na míře nebezpečnosti a náročnosti podmínek videoreportáže nezáleží (nenatáčím jen pod vodou a v extrémních výškách)
 3. Jsem pro každou legraci, originalita místa nebo způsob a forma oddavků nerozhoduje!
 4. Ověřte si v menu/videovýbava, že videovybavení, které bude použito na vaší svatbě, je to nejlepší!

Každý kdo sportu věnuje spoustu času, peněz a úsilí, by měl mít možnost uchovat si na památku video záznam ve špičkové kvalitě, takový, jaký vídáme ve sportovních pořadech. Provádím video dokumentaci sportovních akcí všeho druhu. Zhotovím reprezentativní video vašeho sportovního klubu, vašeho syna či dcery, sportovní portrét, týmové shoty, reportáže, akční záběry ze zápasů či turnajů.

 1. Video - dokumentace sportovních akcí všeho druhu
 2. Reprezentativní video vašeho klubu, sportovních výkonů syna či dcery
 3. Portrét, týmové shoty, reportáže, akční záběry ze zápasů či turnajů
 4. Ověřte si v menu/videovýbava, že videovybavení, které bude použito při sportovní akci, je to nejlepší!

Jste maturitní ročník a chcete mít vaše bujaré oslavy maturity zaznamené na pozdější vzpomínání? Pak není nic jednoduššího, než si nechat natočit váš stužkovací večírek nebo maturitní ples. Je to váš první velký životní krok a ten si zaslouží zaznamenat. Částka za natočení vašeho maturitního plesu jistě nijak výrazně nezatíží váš třídní rozpočet, jetliže si rozpočítáte cenu na jednotlivého žáka. Můžete si vybrat různou délku natáčení i formu konečného výstupu. Mohu natočit pouze vlastní akt pasování na maturanta a tím dosáhnete velice nízké ceny. Nebo je možné natáčet celou vaši akci, se všemi scénkami, pasováním, tančením, panákovými maratony a uvolněnými profesory. Dostanete DVD nebo Blu-ray disk v HD rozlišení s obalem. Budete mít originální vzpomínku na chvíle, kdy se váš neoblíbený profesor opil a rázem se stal oblíbeným, kdy to slečnám v maturitních šatech na plese neskonale slušelo a pánové v kvádru vypadali skoro dospěle...

Plesy a společenské události nejrůznějšího druhu kladou na techniku, kterou jsou natáčeny vysoké nároky, protože probíhají často ve světelně nepříznivých podmínkách. Kamera s 1/2 palcovým čipem osazená světlem, kvalitním mikrofonem a s manuálním vyvážením bílé, kterou taktéž disponujeme, se pak ukáže jako ideální řešení tam, kde ostatní natáčecí zařízení, zvláště v oblasti zaostřování, selhávají. Nenechte maturitní ples natáčet kamaráda nebo tatínka s "hand" kamerou! Dopadne to špatně...

 1. Časová přizpůsobivost z mé strany, ochota experimentovat
 2. Reprezentativní video z vašeho maturiťáku, střih do klipu pro prezentaci třídy
 3. Video koláž
 4. Finální export do jakéhokoliv formátu

Zhotovím v podstatě jakýkoliv videozáznam, na jehož podobě se domluvíme

 1. Špičková videotechnika k dispozici, natáčení na kameru nebo fotoaparát
 2. Dlouholeté zkušenosti, odborné zázemí
 3. Výtvarně komponovaný obraz s výraznou postprodukcí dle přání zákazníka
 4. Ověřte si v menu/fotovýbava, že videovybavení, které bude použito při natáčení, je opravdu to nejlepší!

Doporučuji k přečtení:

Stabilizace obrazu je prováděna několika způsoby. Během natáčení kamera využívá vlastní optické stabilizace zabudované v těle nebo objektivu kamery. Využívám také stabilizace pomocí stativu a profesionálně řešeného stabilizačního systému v podobě vesty. A v neposlední řadě i sofwarové stabilizace, která pomůže dorovnat mírné chvění obrazu během finálních úprav v počítači. Nabízím tedy komplexní řešení ke stabilizaci obrazu vašeho videa!

Pokud se nedomluvíme předem, jaký bude výsledný formát videa, bývá automaticky natáčen HD formát, který je možné finálně zpracovat jednak jako HD video ("širokoúhlé") nebo také jako SD video (klasické DVD, s poměrem obrazu 4:3). V takovém případě bude mít obraz klasického DVD černý pruh v horní a dolní části obrazovky. Je tedy nutné si předem vyřešit některá dilemata: není již obraz klasického DVD zastaralý? Není budoucností spíše obraz ve vyšším rozlišení (HD)? Jistě je, ale mám už Blu-ray přehrávač k přehrání mého HD videa a vhodnou televizi? A mají je také mí příbuzní, které obdaruji svým svatebním videem?

Často jsem dotazován, zda jsou krátké ukázky klipů konečným produktem společného úsilí kameramana a natáčených, kteří spolu strávili třeba i celý den. Nikoliv, nejsou. Jde pouze o sestřih videa do krátkého klipu, o zkratku. Zákazník zpravidla obdrží DVD (Blu-ray disk) s vytvořeným menu a kapitolami, přičemž délka sestříhaného záznamu z celého, například svatebního dne, se pohybuje kolem 60 minut. Věřte, že i to je akorát, abyste své příbuzné, kamarády, obchodní partnery a jiné diváky neznechutili dlouhým sledováním. Na druhé straně - u reklamních šotů bývá krátký klip přímo vyžadován!

Menu, které se otevře po vložení DVD nebo Blu-ray disku do mechaniky přehrávače je tvořeno vždy s ohledem na charakter obsahu disku. Jde-li o menu například svatebního videa, obsahuje zpravidla název, upravenou fotografii novomanželů, datum a místo svatby, možnost přehrání celého filmu a možnost zvolit kapitoly, které se v seznamu otevřou na další straně menu, v tzv. submenu. Menu obsahuje někdy i odkaz na bonusový materiál, dáme-li jej společnými silami dohromady (fotografie z dětství, písně, které zněly během svatebního dne atd...).

Postprocessing videa, zpracování filmu

Zpracování natočeného materiálu je prováděno v profesionálních programech pro nelineární digitální střih na pracovních stanicích s posledními Intel procesory a 32 GB RAM pamětí. To umožňuje rychlý výkon pro produkci videa s nativní 64bitovou podporou a prostřednictvím podpory GPU usnadňuje exportovat finální video v přijatelných časech, které jsou vstřícné především potřebám zákazníků. Umožňuje také rychlé a přesné úpravy videí bez překódování, od nízkého rozlišení až po nadstandartní rozlišení (v našich zeměpisných šířkách zatím běžně neužívané). Je také možné softwarově stabilizovat nasnímané záběry (postup má samozřejmě svá omezení), vytvářet a upravovat sekvence z více kamer současně, nastavovat efekty v reálném čase během přehrávání a připravovat videa pro prakticky jakékoli zařízení.

 1. Rychlé zpracování i většího množství videomateriálu
 2. Intuitivní pracovní postupy, úspora času, softwarová stabilizace záběrů
 3. Uložení, vypálení a archivace na libovolný typ média, export do jakéhokoliv běžně užívaného formátu

Natáčení a fotografování současně

Vzásadě je možné a má i své výhody. Je však nutné domluvit se předem na termínu a možnostech

 1. Spolupráce s lidmi, které fotograf či kameraman dobře zná, je snažší
 2. V některých případech ušetříte finanční prostředky (1x cestovné aj...)

CENÍK 2019

Zde aktuální ceník natáčení

Svatební video

 VARIANTA A.) - POUZE OBŘAD - CCA 1 - 3 HODINY NATÁČENÍ  3.990,- Kč
     - příjezd svatebčanů na místo obřadu, příprava na obřad  
     - matrika, celý obřad, blahopřání příbuzných  
     - 1 ks média s filmem v DVD nebo HD kvalitě (1 ks)  
     - cestovné  pouze 5,- Kč / 1km
     - případné poštovné  130,- Kč
     - cesta pouze do Hradce Králové a zpět - paušál  jen 350,- Kč
     - cesta pouze do Prahy a zpět - paušál  jen 600,- Kč
 VARIANTA B.) - OD RANNÍCH PŘÍPRAV DO KONCE OBŘADU - CCA 3 - 6 HODIN  5.990,- Kč
     - svatební přípravy doma, příjezd svatebčanů k obřadu  
     - příprava na obřad, matrika, celý obřad  
     - blahopřání příbuzných  
     - klipová sekvence z dodaných fotek (např. z dětství  
     - 2 ks média s filmem v DVD nebo HD kvalitě (1 ks)  
     - cestovné  pouze 5,- Kč / 1km
     - případné poštovné  130,- Kč
     - cesta pouze do Hradce Králové a zpět - paušál  jen 350,- Kč
     - cesta pouze do Prahy a zpět - paušál  jen 600,- Kč
 VARIANTA C.) - OD RANNÍCH PŘÍPRAV DO ODPOLEDNE - CCA 6 - 8 HODIN  7.990,- Kč
     - svatební přípravy doma, příjezd svatebčanů k obřadu  
     - příprava na obřad, matrika, celý obřad  
     - blahopřání příbuzných  
     - na přání "romantický" klip podbarvený hudbou  
     - klipová sekvence z dodaných fotek (např. z dětství)  
     - hostina, společný talíř, krájení dortu, čtení gratulací  
     - 3 ks média s filmem v DVD nebo HD kvalitě (1 ks)  
     - cestovné  pouze 5,- Kč / 1km
     - případné poštovné  130,- Kč
     - cesta pouze do Hradce Králové a zpět - paušál  jen 350,- Kč
     - cesta pouze do Prahy a zpět - paušál  jen 600,- Kč
 VARIANTA D.) - OD RANNÍCH PŘÍPRAV DO VEČERA - CCA 8 - 12 HODIN  9.990,- Kč
     - svatební přípravy doma, příjezd svatebčanů k obřadu  
     - příprava na obřad, matrika, celý obřad  
     - blahopřání příbuzných  
     - na přání "romantický" klip podbarvený hudbou  
     - klipová sekvence z dodaných fotek (např. z dětství)  
     - hostina, společný talíř, krájení dortu, čtení gratulací  
     - 4 ks média s filmem v DVD nebo HD kvalitě (1 ks)  
     - cestovné  pouze 5,- Kč / 1km
     - případné poštovné  130,- Kč
     - cesta pouze do Hradce Králové a zpět - paušál  jen 350,- Kč
     - cesta pouze do Prahy a zpět - paušál  jen 600,- Kč
 VARIANTA E.) - 13 HODIN A VÍCE...  12.990,- Kč
     - natočení celého svatebního dne  
     - od příprav do večerní zábavy  
     - 5 ks médií s filmem v DVD nebo HD kvalitě (2 ks)  
     - cestovné  pouze 5,- Kč / 1km
     - případné poštovné  130,- Kč
     - cesta pouze do Hradce Králové a zpět - paušál  jen 350,- Kč
     - cesta pouze do Prahy a zpět - paušál  jen 600,- Kč

Natáčení maturitních plesů a společenských událostí

 VARIANTA A.) - DO PASOVÁNÍ NA MATURANTA - CCA 2 - 3 HODINY NATÁČENÍ  3.500,- Kč
     - úvod plesu, přípravy, obřad "pasování" na maturanta  
     - 1 ks média s filmem v DVD nebo HD kvalitě  
     - cestovné  pouze 5,- Kč / 1km
     - případné poštovné  130,- Kč
 VARIANTA B.) - OD PŘEDTANČENÍ DO VOLNÉ ZÁBAVY - CCA 5 - 6 HODIN  5.000,- Kč
     - přípravy, cca 3/4 hodiny před začátkem, zahájení plesu  
     - předtančení, přívítání hostů, studentů I. ročníků moderátory  
     - pasování, šerpování, předání šerp maturantům  
     - tanec maturantů s profesory  
     - poděkování profesorskému sboru, projevy  
     - tradice "plachet" - házení a sbírání drobných peněz  
     - 3 ks média s filmem v DVD nebo HD kvalitě (1 ks)  
     - cestovné  pouze 5,- Kč / 1km
     - případné poštovné  130,- Kč
 VARIANTA C.) - CELÝ VEČER A NOC - CCA 14 HODIN A VÍCE  9.990,- Kč
     - natočení celého maturitního plesu i s volnou zábavou!  
     - počet médií s filmem v DVD nebo HD kvalitě dle domluvy  
     - cestovné  pouze 5,- Kč / 1km
     - případné poštovné  130,- Kč

Videozáznam sportovních - nebo jiných událostí - dle dohody

 Vše záleží na vzájemné domluvě  Cena dohodou
     - cestovné  pouze 5,- Kč / 1km
     - případné poštovné  130,- Kč